רכב אוטונומי – העולם בשנת 2050

14/05/2018

תארו לכם שבמקום נהג המונית שיבוא לאסוף אתכם מהשדה, ימתין לכם רכב אוטונומי בו נוהג רובוט שיכול להיות החבר הטוב ביותר שלכם בין רגע?

המחשב המתקדם של חברת IBM- "ווטסון", כבר יודע לתת תובנות מעמיקות על כל נושא שתשאלו אותו תוך סריקת מיליוני דפי אינטרנט בשניות ספורות ולמנות יתרונות וחסרונות לשאלות מורכבות. הוא היה הראשון לנצח אדם בשעשועון טריווויה ואפילו יודע לאבחן סרטן כמו רופא מומחה. כמה כיף יכול להיות שנהג המונית מבין בכל מה שאנחנו אוהבים ואף יודע לשתוק כשצריך. מחשבים כבר מביסים את אלופי העולם בשח-מט פעם אחר פעם, ובקרב מומחים אף קיים פחד שפיתוח הבינה המלאכותית תוביל לכך שהרובוטים יגברו עלינו, וישתלטו על העולם.

אך למרות זאת בואו נישאר אופטימיים כי אין לנו ברירה ונתרכז בשינוי הצפוי בעולם הרכב- זה מרתק:

מכונית אחת או שתיים לכל אדם במשפחה היא דבר שבשגרה כיום,  אך לא לזמן רב. לפי התחזיות, כבר בעשרים שנה הקרובות תוכלו לתפעל את הרכב האוטונומי באפליקציה לפני צאתכם לעבודה. לבקש ממנו להוציא עצמו מהחנייה, ולחכות לכם למטה בעוד כחמש דקות מחומם ומונע, ומוכן לצאת. הרכב יקח אתכם לעבודה בזמן שתאכלו ארוחת בוקר ותשתו קפה בתא הנוסעים מאחורה. אולי הדבר המעניין ביותר הוא שכאשר תגיעו לעבודה, תוכלו לשלוח את האוטו דרך האפליקציה לזוגתכם שכבר מוכנה בפתח הבית לקחת את הילדים לגן. כך הרכב יעבור בין כל חברי המשפחה ויאפשר לנו לצמצמם עלויות של קניית רכבים נוספים.

נהגי המשאיות יעלמו ויתפסו את מקומם מחשבים, שצפויים להפחית את עלויות המזון והסחורות בערך בחצי. כך נוכל להרוויח מהוצאות מחייה זולות יותר.

מה לגבי תאונות הדרכים?

הרובוטים ברכב האוטונומי נוהגים כבר היום טוב יותר מבני האדם. יכולת התגובה שלהם משופרת, והחיישנים שמקיפים את הרכב באופן מלא חשופים יותר לסביבה מאשר זוג עיניים אנושיות. בשנת 2050 רכבים אוטונומיים יוכלו לשנע בני אדם כשהם במרחק מינימלי אחד מהשני, והפקקים יצטמצמו. סביר להניח כי הרכבים האוטונומים ימנעו את תאונות הדרכים קליל. מיליון ומאתיים אלף איש שנהרגים בכל שנה בעולם כתוצאה מתאונת דרכים ינצלו. נוכל לשתות אלכוהול ו"לנהוג". בעוד עשרות ספורות של שנים יצטמצם מספר תאונות הדרכים כמעט ל-0!

לא מוכנים לחכות 32 שנים תמימות, עד ל2050?
המהפכה האוטונומית כבר כאן -בישראל.

אמנם עדיין לא בשלמותה אך משתדרגת משנה לשנה ונותנת אותותיה. מערכות שונות כבר בולמות את האוטו באופן עצמאי בכביש עירוני, מסיטות את האורות מכיוונם של רכבים חולפים כדי למנוע סינוור, מתריעות לנהג מפני סטייה מסוכנת מנתיב ומתקנות אותה במידת הצורך, מסיטות את הרכב בתמרון בין מכשולים, מתריעות על עייפות הנהג ועוד. כאשר מעל כ- 350 איש נהרגים מדי שנה מתאונות דרכים בישראל, לרוב מהשפעת הגורם האנושי, נראה כי היום ניתן לצמצמם את הסיכון. תעשיית הרכב האטונומי תמשיך לשקוד על פיתוח טכנולוגיה סמי-אוטונומית אבל העתיד כבר נמצא כאן.

 אנחנו בקפיטל מוטורס מכירים בחשיבות המערכות החדשות ודואגים לספק לכם את הצעקה האחרונה של קטגורית הרכב האוטונומי.

אל תישארו מאחור! זה הזמן להצטרף למאות לקוחות שכבר חווים את העתיד.

השאירו לנו פרטים לשיחה עם נציג.

אהבת את "רכב אוטונומי – העולם בשנת 2050"? השאר פרטים וקבל עדכונים!

הטופס נשלח בהצלחה!