קניית רכב חדש VS רכב יד שנייה – מה עדיף?

22/02/2021

רכב פרטי בעידן של היום אינו נחשב למותרות, אלא כלי שימושי לכל דבר המאפשר לנו להתנייד בקלות ממקום למקום. אולם, השאלה המרכזית היא בעת קניית רכב – האם כדאי לנו להסתפק ברכב חדש, או לנהוג על החלום – רכב חדש מהניילונים. בואו נראה מה ההבדלים בין השניים.

הדילמה בין רכב חדש לרכב יד שנייה היא בהחלט סוגיה משמעותית שאי אפשר לפתור ברגע אחד, אלא עלינו לצלול פנימה לנתונים על מנת להבין את הכדאיות ולבצע את הבחירה הנכונה. ידוע שיש שיקולים ונימוקים לכאן או לכאן, ולכן עלינו לראות את התמונה המלאה טרם ביצוע הצעד הנכון. כמובן שהשיקול המרכזי יהיה העלויות, אבל אם נסתכל לטווח הארוך נוכל לגלות משהו אחר.

היתרונות של רכב חדש ביחס לרכב יד שנייה

 

#בחירה אישית שלכם

רכב הוא עניין של טעם, כמו עיצוב אדריכלי של דירה. כל אחד אוהב את העיצוב, הצבעים והתוספות שלו. כאשר אנו רוכשים רכב חדש, נוכל לבחור את הצבע האהוב עלינו, את מערכת השמע, הגימורים והאביזרים השונים. כל אלה אפשריים ברכבים חדשים, בעוד ברכבי יד שנייה עלינו להתפשר וליהנות מהתוספות והצבעים הקיימים, בעוד שדרוגים ותוספות יהיו קצת מורכבים ברכבים אלה.

#היבט הבטיחות

אין ספק כשאנו רוכשים רכב חדש, אנו רוכשים רכב בטיחותי יותר ביחס לרכב יד 2 שנמצא מן הסתם כבר כמה שנים על הכביש, וזאת על פי הנתונים של מבחני הריסוק. ברכב יד 2 שנסע כמה שנים על הכביש, מן הסתם החלקים מתבלים ומעייפים, מה שיאלץ אותנו לבקר יותר במוסך. לעומת זאת, ברכב חדש החלקים חדשים ובטיחותיים יותר למשפחה.

#יודעים מה המצב המכאני של הרכב

בעת קניית רכב חדש, אנו יודעים מהו מצבו המכאני של הרכב, ויש לנו גם אחריות יצרן ל- 3-5 שנים, מה שאינו קיים ברכבי יד שנייה. בשורה תחתונה, אנו לא קונים חתול בשק כמו שיכול להיות מאוד ברכבי יד שנייה, שאולי עבר תאונות או חלקים ממנו התעייפו במשך הזמן.

#אפשרות לטרייד אין לאחר כמה שנים

בקניית רכב חדש יש לנו קלף חזק כאשר נרצה לבצע טרייד אין לרכב, כך נוכל לאחר שלוש שנים לקבל עליו מחיר טוב ולשדרג לרכב הבא. אגב כיום יבואני רכב שונים מאפשרים לבצע טרייד אין לאחר 3 שנים ולקבל הנחה משמעותית על הרכב החדש. רק נציין שכיום ישנם יבואני רכב שמתחייבים לקחת את הרכב בחזרה, מה שחוסך הרבה כאבי ראש הקשור למכירת הרכב.

#ירידת ערך הרכב והמחיר הגבוה

זהו למעשה יתרון לצד רכב יד שנייה, הרי ידוע כי מחיר רכב חדש יקר בהרבה מרכב יד שנייה. לכל זה מוסיפים גם את ירידת הערך שצונח לפחות ב- 15% בשנה ואפילו יותר, וככל שעובר הזמן ערך הרכב יורד יותר ויותר. אולם, חשוב להבין שאנו נהנים מרכב חדש לגמרי, שפעמים רבות שווה את ההפסד.

לסיכום, כאשר רוכשים רכב חדש או רכב מיד 2 חשוב מאוד לבחון את הפרמטרים שהזכרנו כאן בכתבה ולבצע את השיקולים השונים. מובן שיש יתרונות וחסרונות בשני המקרים, אך כמובן שכדאי ללכת לפי הכיס וגם לפי הרצון הפנימי שלכם, הרי בסופו של דבר רכב משמש אותנו בנאמנות יום יום.

הטופס נשלח בהצלחה!