מתי כדאי לקנות רכב חדש?

15/02/2021

אין ספק שלזמן של רכיבת רכב חדש יש השפעה על כמה פרמטרים כמו המחיר והתשלומים העתידיים, הטרייד-אין שיש לבצע ועוד. אז כן, רכב לא קונים כל יום, והיא בהחלט אחת הרכישות הגדולות שנעשה, ולכן הבאנו כאן בפניכם את הטיפים החשובים.

רכב פרטי משמש כיום כאמצעי תחבורה נפוץ, ומידי שנה ישנם כ- 2.9 מיליון רכבים פרטיים על הכביש, המהווים נתח גדול משוק כלי התחבורה בישראל. אולם, השאלה היא לא אם לקנות רכב חדש, אלא גם מתי לקנות אותו.

כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם אחת ביום בפרסום של רכב חדש, אם זה בעיתונים, בטלוויזיה, ברשתות חברתיות, ובעצם בכל מקום. נראה שיבואני רכב מפרסמים בכל מקום, אך ישנה תקופה מסוימת שבה המחירים צונחים, ולכן גם לעיתוי והזמן יש השפעה על המחיר. בכל מקרה, תמיד כדאי לפתוח עין ולבדוק מתי יבואני רכב מפרסמים יותר, כיוון שמן הסתם הם מעוניינים להיפטר מהמלאי הישן לטובת מלאי חדש.

תכל'ס, מתי יורדים מחירי הרכבים?

בדרך כלל רוב המבצעים של יבואני רכב מתרכזים בסוף השנה, שאז מפנים מקום לטובת הרכבים החדשים. אולם, חשוב להבין שגם בחודשי יוני ויולי נוכל לראות עלייה בפרסומים ושלל מבצעים המככבים על שלטי איילון ובעיתונות. למה? כיוון שבחודשים אלה אפשר לרכוש רכב חדש עם מספר רישוי של תחילת השנה וכך לצמצם באופן משמעותי את ירידת הערך. ושלא לדבר על מבצעים שיכלים גם להגיע ל 10-15% הנחה על רכבים חדשים מהניילון.

למה נהוג להחליף רכב בכל שלוש שנים?

ידוע כי כיום מרבית מבעלי הרכבים מחליפים רכב לאחר שלוש שנים. למה? כיוון שנוצר סוג של סמל סטטוס הלקוח מעולם הליסינג – החלפה בכל שלוש שנים. דבר נוסף, מרבים האנשים לוקחים מימון לרכב לשלוש שנים, ועל כן כאשר התשלומים נגמרים, הם מעוניינים להחליף לרכב חדש. סיבה נוספת היא הטרייד אין שנעשה הרבה יותר קל לרכב בן שלוש שנים, ולכן ישנה כדאיות מסוימת ובעיקר חוסר התעסקות עם מכירת הרכב, פשוט מבצעים טרייד-אין לרכב הישן ומקבלים רכב חדש.

מהם השיקולים הפיננסים שיש לעשות טרם רכישת רכב חדש?

שיקול תקציבי הוא חלק לא פחות חשוב בתהליך, וודאי כשמדובר על רכישת רכב חדש שעלותו מן הסתם גבוהה. הדרך הנכונה לתכנן רכישת רכב חדש היא על ידי בחינת ההוצאות מול ההכנסות, כך תוכלו לדעת גם את סכום המימון שתצטרכו, כולל ההחזרים החודשיים. חישוב נוסף הוא אובדן ערך הרכב, שאותו יש לחשב בצורה זאת: בממוצע קילומטראז' של 15-20 אלף ק"מ מייצר אובדן ערך של 10%-15% במשך שלוש שנים. כמובן שיש לגלם בפנים גם את ההוצאות הנלוות לרכב כמו דלק, ביטוחים, תיקונים, טסט ועוד.

לסיכום, רכישת רכב חדש היא בהחלט לא פשוטה, וטומנת בחובה בדיקות רבות כמו זמן רכישה, תקציב ומימון. כל מקרה, חשוב מאוד לקחת בחשבון מספר פרמטרים כמו את תשלום המימון, טרייד-אין לרכב הישן (כמה נקבל עליו) וגם את ההוצאות הנלוות וכך לבצע חישוב מתי כדאי לקנות רכב חדש.

הטופס נשלח בהצלחה!