שוקלים לרכוש מסחרית חשמלית? הנה כמה דברים שצריך לדעת

22/02/2021

רכבים מסחריים בשפה פשוטה חייבים להיות 'סוס עבודה' ואין עם זה ויכוח, אך מסתבר שרכב מסחרי לא חייב להיות דיזל כדי לעשות את העבודה, אלא בהחלט אפשר ללכת לכיוון של מסחרית חשמלית שהפכה לטרנד לוהט. הבאנו בפניכם את כל היתרונות של רכבים חשמליים ואת החוויה שמצפה לנהגים שיבחרו ללכת על כל הקופה.

רכבים חשמליים נעשו פופולריים מאוד בשנים האחרונות ומספקים חוויית שימוש שונה ממה שהכרנו, פחות דלק המזהם את הסביבה ושלא לדבר על החיסכון הכספי הגדול. כיום ניתן למצוא מסחרית חשמלית של כמה יצרניות אמיצות, אחת מהן היא היצרנית היפנית טויוטה ששווקה בישראל את רכב טויוטה פרואייס המספק שלושה סוגי וואן באורכים שונים לבחירה. יצרנית נוספת היא ניסאן ששיווקה את NV200 חשמלית בישראל, פיאט דוקאטו ועוד.

אין ספק כשמדובר ברכב מסחרי היתרונות עולים שלב, הרי מדובר על רכבי העבודה מאסיביים שעושים הרבה קילומטרים ביחס לרכבים פרטיים, מה שמאפשר לחברות ענק וגם לעצמאים משוק בעלי המקצוע החופשיים ליהנות מכל היתרונות של רכב חשמלי ויש לא מעט שכאלה…

קצת על היתרונות של מסחרית חשמלית

מבקרים פחות במסך

נהגי מסחריות חשמליות ובכלל נהגים שרכשו מכוניות פרטיות חשמליות מבקרים פחות במוסך, מה שגורם להם לחיסכון שנתי בעלויות הטיפולים והתחזוקה. למה? כיוון שבמנוע רגיל המבוסס על בעירה פנימית, מתרחשים תהליכים להמרת אנרגיה המכילים טמפרטורות גבוהות. כמו כן, המנועים מורכבים מחלקים רבים הדורשים תחזוקה כמו  משאבות, דלקים ושמנים, מסננים, פילטרים ועוד. לעומתו, במנוע חשמלי השחיקה של מערכת ההנעה נמוכה ועמידה, מה שגורם לפחות תקלות ופחות ביקורים במוסך.

מדלגים על הביקור בתחנות דלק

אין זה סוד שההנאה הגדולה היא הדילוג על תחנת דלק, גם מבחינת זמן וגם מבחינת עלויות. עם זאת, כדאי לדעת שגם לעמדות הטעינה הפזורות ברחבי הארץ לא צריך להגיע הרבה, ממש כמו שמטעינים טלפון נייד, כי מטעינים בכל זמן ולא ממתינים שהסוללה תתרוקן ואז הנייד לא יפעל. למעשה, כאשר מגיעים הביתה מטעינים את הרכב ובבוקר מקבלים רכב כביכול מתודלק.

עומדים בפקקים מבלי שהרכב יזלול דלק

אין דבר מרגיז יותר מאשר לעמוד בפקקים ולחשוב על הדלק שהולך ומתאדה, במיוחד נהגים הנוסעים שעות רבות ברכבים מסחריים. בחשמליות מסחריות צריכת האנרגיה יעילה ומינימלית, אלא ושונה לגמרי מצריכת דלק של מנוע בנזין, בעיקר בנסיעה בין עירונית שאז הרכב מבזבז אנרגיה רבה ודלק. רק נציין שרכב חשמלי בנסיעה עירונית איטית או בפקקים, כמעט ואינו צורך חשמל, להיפך… בכל בלימה והאטה הרכב מחזיר חשמל לסוללות.

חוויית נסיעה ייחודית

מסחרית חשמלית מעניקה חוויית נסיעה ייחודית וחלוקת כוח שונה לגמרי ממסחריות המונעות באמצעות עם מנועי בנזין או דיזל. למעשה, ברכב חשמלי רוב הכוח זמין מאותה שניה שלוחצים על דוושת החשמל, וזאת לעומת רכבי בעירה שיש צורך להמתין עד שכוח המנוע יבנה ויותאם ליחסי ההעברה של תיבת ההילוכים. אם כך, חוויית הנהיגה הרכבה יותר עוצמתית, הן מבחינת נוחות והן מבחינת האצה.

רכב שקט יותר

זהו בהחלט אחד הבונוסים הטובים יותר לנהגים הנוסעים במסחריות. ידוע כי רכבי בעירה ודיזל בפרט מרעישים מאוד, מה שמצריך לא פעם לסגור את חלון הרכב כדי לנסוע בשקט שגם אז לא מתקיים. רכבים חשמליים מאופיינים בשקט המדהים, מה שתורם מאוד לנסיעה נינוחה ומרגיעה יותר על הכביש.

הטופס נשלח בהצלחה!