המדריך המלא לרכישת רכב חדש

22/02/2021

מהי רמת הבטיחות של הרכב? האם הרכב מתאים בול לצרכים המשפחתיים? ואיך אפשר לרכוש רכב חדש בהנחה משמעותית? הנה המדריך שאתם חייבים לקרוא רגע לפני רכישת רכב חדש מהניילונים.

כן, רכישת רכב היא אחת הרכישות היקרות שנעשה בחיינו, (אחרי הדירה כמובן), ולכן עלינו לבחור את הטוב ביותר עוד בתחילת הדרך ולבצע את כל הבדיקות וההשוואות שיאפשרו לנו בסופו של דבר ליהנות מהרכב כמה שנים קדימה. אולם, בעידן שבו כל יצרניות הרכב מבטיחות איכות גבוהה, קל מאוד ללכת לאיבוד, ולכן הבאנו בפניכם את הנקודות החשובות שצריך לקחת בחשבון בתהליך.

שנתחיל?

התאמה לצרכים האישיים

צרכים אישיים הם לא רק גודל הרכב ו/או מספר המקומות, אלא הרבה מעבר. רגע לפני שרצים לאולמות התצוגה, חשוב להבין מה באמת אנחנו צריכים לשגרת היום יום, לדוגמה נהג רווק לא צריך רכב משפחתי, ופנסיונר שהיה רגיל לנסוע ברכב מנהלים לא זקוק לו יותר. כמובן שגם משפחה שיוצאת פעם בשנה לקמפינג לא צריכה רכב שטח, אבל משפחה שנוסעת הרבה לטיולים, וודאי צריכה רכב שטח מרווח עם תא מטען גדול.

דבר נוסף, כשקונים רכב כדאי להסתכל גם על העתיד. ברור שמישהי רווקה תסתפק במיני קטנה, אבל אם ברצונה למסד את היחסים עם החבר, היא צריכה לחשוב על רכב קצת יותר גדול שיוכל לשמש לה גם לעגלה עם התינוק. למה חשוב לקחת את זה בחשבון? כי רכב חדש קונים אחת ל- 3-5 שנים לפחות, וודאי לא תרצו לאחר שנה להיכנס שוב לסאגה הזאת.

הדרישות הספציפיות

כאן אנחנו נכנסים לדרישות שלכם מהרכב שמשתנות מאדם לאדם. לאחד חשוב שיהיה חלון פנורמי, לשני מערכת שמע מטורפת ולשלישי תא מטען גדול לטובת אחסון ציוד לטיולי שטח. חשוב מאוד לעלות את הדרישות כבר בתחילת התהליך, כך לא תפספסו את הדברים הקטנים. פעמים רבות אנשים מגיעים לאולמות תצוגה, פוגשים נציגי מכירות ממולחים ומפספסים דווקא את הדרישות הספציפיות כי אולי הנציג הדליק אותם על רכב מסוים שפחות מתאים להם.

תקציב רבותיי, תקציב

אחרי שהבנתם את הצרכים שלכם ואיזה רכב מתאים לכם, זה הזמן לבדוק את התקציב. האם תרצו מימון מלא, מימון חלקי ואולי לשלם על הרכב במכה אחת. רבים סבורים שתשלומים לא מרגישים, אך לא כך הדבר, כי מרגישים אותם היטב בכיס בכל חודש מחדש, ולכן אל תקפצו מעל הפופיק, פן תאלצו להחזיר את הרכב (וזה קרה ללא מעט אנשים). עוד משהו שכדאי לדעת, כיום יבואני רכב מציעים אפשרויות מימון חוץ בנקאיות שאינן לוחצות על מסגרת האשראי, ולכן שווה לבדוק ולהשוות.

מתי תוכלו למצוא מבצעים אטרקטיביים?

לגבי מחירים, במהלך השנה יבואני רכב יוצאים במבצעים שונים, ולכן תוכלו לזהות את "תקופת המבצעים" בתדירות הפרסומים. אם ראיתם פרסומים מוגזמים של רכבים חדשים בכל מקום, סימן שזהו הזמן לרכוש רכב חדש. כמו כן, לפעמים שווה להמתין לסוף השנה, שאז היבואנים רוצים להיפטר מ'הקולקציה' הישנה כדי להביא את הדגמים החדשים, ולכן תוכלו למצוא מבצעים מעולים.

ולסיום – סקר שוק

רגע לפני שיוצאים לסיבוב באולמות תצוגה, כדאי לאסוף קצת מידע לגבי מחירים, כך תוכלו לבצע השוואה בין הדגמים השונים או בין היבואנים וליהנות ממחיר מעולה. מובן שכדאי מאוד להגיע לנסיעת מבחן בדגמים שהכי נראים לכם, כך תוכלו לחוות את הנסיעה ולקבל החלטה.

הטופס נשלח בהצלחה!