החלום בהישג יד: האם כדאי לקנות רכב במימון?

15/02/2021

אין זה סוד שהיום אין כל צורך לשבור חסכונות כדי ליהנות מהריגוש של רכב חדש, וודאי לא כשיש אינספור הצעות אטרקטיביות למימון, כאלה שמאפשרות לנו לקבל תנאים מעולים והחזרים יחסית קטנים. אם כך, נראה שמבחינת כדאיות מדובר על הזדמנות של ממש, מצד אחד לשדרג את הרכב שלנו ומצד שני לא לשבור תוכנית חיסכון או להמתין עד שנחסוך את כל הכסף.

האם החלום בהישג יד? מסתבר שכן…

החלום של רכב חדש מהניילונים בהחלט נמצא בהישג יד, אפשר לומר של כל אדם נורמטיבי המנהל חשבון בנק תקין ועומד בקריטריונים לקבלת הלוואה יוכל ליהנות מרכב חדש על ידי מימון. יש כאלה שלוקחים 30-40% מימון, ויש כאלה שלוקחים 100% מימון, כמובן שהדבר משפיע גם על הריביות ותנאי המימון שנקבל.

לרכישת רכב באמצעות מימון חלקי או מלא יש מספר יתרונות; ראשית, היא מאפשרת לשדרג את הסטטוס מבלי לשבור חסכונות או לחלופין להוציא סכום גדול. הפופולריות של המימון המדובר גרם למהפכה של ממש בשוק הרכבים, מה גם שהגיע עד משרדי יבואני הרכב, שהבינו שזהו כלי משמעותי לקידום המכירה, ומצד שני גם הזדמנות של הלקוח ליהנות מרכב חדש.

רק נציין שכיום חלק מיבואני הרכב מציעים תוכנית מיחזור של המימון, הווה אומר שכאשר הלקוח מסיים לשלם את ההלוואה, לרוב סביב שנתיים-שלוש, הוא יוכל להחזיר את הרכב שרכש ולרכוש רכב חדש וכך למעשה לגלגל אליו את המימון. אם כך, לקוחות יוכלו בכל שלוש שנים ליהנות מרכב חדש.

הכירו את סוגי המימון לרכב הנפוצים

מימון בנקאי

זהו מימון הנחשב למיושן יחסית, הרי בעבר כשרצינו הלוואה, היינו קופצים לפקידה בבנק ומבקשים הלוואה. אלא מה, שבשנים האחרונות צצו גופי מימון המתחרים עם הבנק ומאפשרים לנו לקחת הלוואה שהיא גם מהירה יותר, גם לא חוסמת את מסגרת האשראי כמו בבנק וגם עם תנאים שהם ברוב המקרים הרבה יותר טובים מהבנק.

מימון חוץ בנקאי

נוסף על הבנקים, כיום ניתן לקחת מימון לרכב חדש ממגוון רב גופים חיצוניים כדוגמת חברות אשראי, חברות ביטוח, בתי השקעות וגופי מימון פרטיים. ברוב המקרים גופים אלה מאפשרים לקחת גם 100% מימון לרכב חדש, מה שבמרבית המקרים אינו אפשרי דרך הבנק, ולכן הוא אטרקטיבי יותר. מלבד זאת, מימון חוץ בנקאי כדאי יותר כיוון שהוא אינו פוגע במסגרת האשראי שלנו וגם לא באובליגו הבנקאי.

מימון באמצעות יבואן הרכב

כפי שאמרנו, יבואני רכב רבים מבצעים שיתופי פעולה מול גופי מימון, על מנת לקדם את המכירה ולאפשר ללקוח לקבל את כל השירותים תחת קורת גג אחד, ולכן ניתן לקבל מימון בתנאים מעולים דרך יבואני רכב. היתרון הבולט בלקיחת מימון דרך יבואן הרכב הוא ששירותי המימון  מצטרפים לחבילה הכוללת שנקבל מהיבואן עם גמישות מבחינת תנאים לרכב וגם למימון. כמו כן, היבואן יכול להתחייב לרכישה חוזרת של הרכב לאחר שלוש שנים ואפילו לתת פינוקים כמו אביזרים, תוספות וכו'.

לסיכום, מינינו כאן את אפשרויות המימון לרכב חדש, כמובן שישנם סוגי מימון אטרקטיביים יותר ופחות, אך מה שבטוח, מימון ברוב המקרים הוא החולייה המשלימה את החלום לרכב חדש, ולכן מדובר ביתרון בולט שיאפשר לכם להתחדש ברכב חדש.

הטופס נשלח בהצלחה!